TRWA NABÓR FILMÓW I PROJEKTÓW NA FESTIWAL ANNECY 2018

Najbardziej prestiżowy europejski festiwal filmów animowanych w Annecy odbędzie się w dniach 11-16 czerwca 2018. Jeszcze do 15 lutego można zgłaszać filmy do sekcji konkursowych, a także projekty animowane do udziału w wydarzeniach podczas targów MIFA.

Festiwal w Annecy od lat pokazuje najlepsze filmy animowane zrealizowane na całym świecie. Jest jedną z imprez, która ułatwia wygranym filmom drogę do Oscara - filmy nagrodzone Kryształem Annecy i Nagrodą Specjalną Jury automatycznie trafiają na listę propozycji mogących uzyskać nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. W ubiegłym roku podczas festiwalu zaprezentowano ponad 500 filmów, z czego aż 230 tytułów w sekcjach konkursowych. W programie wydarzenia znalazło się osiem polskich  filmów : "Kosmos" Darii Kopiec, "Sprawa Moczarskiego" Tomasza Siwińskiego, "Ucieczka" Jarosława Konopki, "Cipka" Renaty Gąsiorowskiej, "O Matko" Pauliny Ziółkowskiej , "Wcielenie" Barbary Rupik, "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz "Przytul mnie" Mateusza Jarmulskiego.

Na zwycięzców co roku czeka aż 28 nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do pięciu sekcji konkursowych. Do 15 lutego do udziału w konkursach można zgłaszać filmy krótkometrażowe, serie telewizyjne, filmy realizowane na zlecenie oraz filmy dyplomowe. Termin zgłoszeń dla filmów pełnometrażowych mija 15 marca.

Festiwal to nie tylko projekcje, ale także odbywające się równolegle targi. MIFA co roku zrzesza 2,400 delegatów, prawie 400 wystawców oraz 340 kupujących i dystrybutorów reprezentujących 63 kraje. MIFA to targi wystawiennicze a także bogaty program wykładów, prezentacji, master-classów oraz pitchingów. W trakcie ubiegłorocznej  MIFY Polska po raz szósty była jednym z targowych wystawców.

Nabór projektów do pitchingu podczas przyszłorocznej edycji MIFY kończy się w lutym – 5 lutego mija deadline na zgłoszenia projektów filmów krótkometrażowych oraz telewizyjnych, filmów pełnometrażowych oraz projektów transmedialnych (GMCmifa).

Więcej o naborach można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu Annecy oraz MIFA