60. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY I KFF INDUSTRY ODBĘDĄ SIĘ ONLINE!
60. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego podobnie, jak kilka innych ważnych festiwali takich jak CPH:DOX czy Visions du Réel odbędzie się w wersji online. Wraz z festiwalem do sieci przenosi się również część branżowa festiwalu, czyli KFF Industry.
KFF Industry jest to wydarzenia branżowe przeznaczone dla obecnych na Krakowskim Festiwalu Filmowym profesjonalistów filmowych. Z powodu obecnej związanej z wybuchem pandemii sytuacji tegoroczna edycja festiwalu wraz ze większością wydarzeń towarzyszących - w tym z KFF Industry - zostanie przeniesiona do internetu. Twórcy i producenci filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych spotkają się z ekspertami, programerami międzynarodowych festiwali filmowych, zagranicznymi agentami sprzedaży, dystrybutorami, przedstawicielami funduszy filmowych, stacji telewizyjnych, platform online i VOD oraz innymi osobami decyzyjnymi z międzynarodowej branży filmowej. Wydarzenia w ramach tej sekcji odbędą w dniach 1-6 czerwca 2020. Szczegółowy program będzie znany w kwietniu.
Sekcja branżowa KFF Industry będzie otwarta jedynie dla akredytowanych gości z Polski i zagranicy, którym udostępniona zostanie KFF Market - wideoteka online, w której obejrzeć będzie można wszystkie filmy z programu Festiwalu oraz dostęp do pitchingów (Animated in Poland, Docs to Start i Docs to Go), spotkań indywidualnych z ekspertami KFF Industry Meetings, konferencji, wykładów, dyskusji panelowych, a także prezentacje projektów animowanych i dokumentalnych na różnych etapach produkcji. W formule zamkniętej odbędzie CEDOC Market koprodukcyjny oraz warsztaty Doc Lab Poland współorganizowane przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego, a także pokazy branżowe dla dystrybutorów Docs to Buy.
więcej o KFF Industry na stronie internetowej
Na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym, który obdędzie się w nowej formule zobaczymy jak co roku około 200 filmów z całego świata. Wśród nich dokumenty oraz krótkometrażowe filmy fabularne i animowane, które wezmą udział w konkursach: trzech międzynarodowych i polskim. 4 międzynarodowe składy jurorskie wyłonią zwycięzców, na których czekają nagrody o łącznej wartości 238 000 zł. Wiele innych tytułów prezentowanych będzie w specjalnych sekcjach tematycznych. W przeciwieństwie do platform VOD, festiwalowe filmy będzie można zobaczyć jedynie podczas seansów określonych w harmonogramie pokazów, dostępnych na terenie Polski. Po seansach filmowych, jak co roku, odbędą się spotkania z twórcami i bohaterami filmów – tym razem transmitowane w mediach społecznościowych i na stronie festiwalu.
Bieżące informacje można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.