FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II

TYTUŁ ANGIELSKI: IMPOSSIBLE FIGURES AND OTHER STORIES II

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Bohaterką filmu jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości – zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnienia w rzeczywistości pełnej pułapek.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
15'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marta Pajek
SCENARIUSZ:
Marta Pajek
OPERATOR:
Marta Pajek
MONTAŻ:
Marta Pajek
MUZYKA:
Michelle Gurevich
ANIMACJA:
Marta Pajek, Małgorzata Mianowska, Anna Shimanskaya, Jerzy Hojda, Piotr Szczepanowicz, Tomasz Popakul, Aleksander Sobek, Miray Ozcan, Joanna Wapniewska
PRODUCENT:
Animoon

Marta Pajek »

urodziła się w 1982 roku w Kielcach. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie specjalizowała się w filmie animowanym w pracowni legendarnego animatora Jerzego Kuci. W ramach stypendium odbyła również staż Turku Arts Academy w Finlandii, pod kierunkiem Priita Pärna. Styl Marty kształtuje zainteresowanie sztuką, projektowaniem graficznym, a także tańcem, psychologią, duchowością i ludzkimi przeżyciami. Reżyserka w swoim dorobku ma kilka krótkich filmów animowanych, w tym Po Jabłkach (2004), Za ścianą (2005) oraz wielokrotnie nagradzaną Snępowinę (2011).W 2016 roku skończyła pierwszy film (i drugą część) trylogii. Figury Niemożliwe i inne historie II odniósł natychmiastowy sukces, zdobywając uznanie krytyków oraz otrzymał ponad 20 nagród, w tym Grand Prix na Festiwalu Animacji w Stuttgarcie i Festiwalu Animacji GLAS. Figury niemożliwe i inne historie II zadebiutowały w Cannes w 2018 roku i zdobyły kilka międzynarodowych nagród.Najnowszy film Marty Figury niemożliwe i inne historie I (2021), pierwsza i ostatnia część trylogii, jest koprodukcją Animoon i National Film Board of Canada.
 
NA FESTIWALACH: