LOCUS

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Kto często podróżuje, zna ten stan: za oknami uciekający krajobraz, rytmiczne dudnienie pociągu i głowa pełna myśli. Czas wlecze się dziwnie, zachęcając do wewnętrznej podróży, a samotna kobieta w przedziale zatapia się coraz bardziej we wspomnieniach. Wraca do rodziny: do dziecka, za którym chciałaby tęsknić, ale nie potrafi, do męża, który jest, ale tak, jakby go nie było. Wraca, ale myślami jest znów w drodze. Czasoprzestrzeń zakręca, powroty i wyjazdy zlewają się w jedną, zagmatwaną życiową podróż. W zaułkach pustego pociągu powoli rozwija się dramat.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
10'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Anita Kwiatkowska - Naqvi
SCENARIUSZ:
Anita Kwiatkowska - Naqvi
OPERATOR:
Piotr Matysiak
MONTAŻ:
Anita Kwiatkowska - Naqvi, Róża Misztela
ANIMACJA:
Maria Stefańska, Szymon Wolski, Anita Kwiatkowska - Naqvi
PRODUCENT:
PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna), NInA - Narodowy Instytut Audiowizualny, WJTeam, Lele Crossmedia Production

Anita Kwiatkowska - Naqvi »

urodziła się w 1986 roku w Krakowie. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim a obecnie studiuje animację w PWSFTviT w Łodzi. W swych filmach eksperymentuje z tradycyjnymi technikami animacji tworząc małe intymne światy. Zrealizowała trzy filmy – „Protozoa”, „Carnalis” oraz najnowsze „Ab ovo”. 
NA FESTIWALACH: