TRWA NABÓR NA FESTIWAL ETIUDA&ANIMA

Do 30 czerwca potrwa nabór filmu do konkursów 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Tylko do 30 czerwca można zgłaszać filmy do tegorocznych konkursów festiwalu. Jak co roku przyjmowane są zgłoszenia z całego świata do konkursów Etiuda oraz Anima. Po raz drugi odbędzie się też Anima.Pl – konkurs polskich krótkometrażowych filmów animowanych! Polscy twórcy będą mieli okazję porównać swoje prace na rodzimym gruncie a widzowie otrzymają niecodzienną okazję zobaczenia, jak wartościowe i różnorodne są animacje stworzone przez Polaków.

ANIMA.PL

O udział w festiwalowym konkursie ANIMA.PL mogą ubiegać się polskie (tzn. wyprodukowane w Polsce lub zrealizowane przez polskich twórców za granicą, z udziałem koprodukcyjnym polskich producentów) filmy animowane – profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne, o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2017–2018, których kopie zostaną nadesłane na festiwal w formatach: Blu-ray, DVD-video, lub pliku cyfrowego (mp4, mov).

ANIMA

O udział w festiwalowym konkursie ANIMA mogą ubiegać się filmy animowane (profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne), o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2016 – 2018, których kopie zostaną nadesłane na festiwal w formatach: Blu-ray, DVD-video lub pliku cyfrowego (mp4, mov).