FESTIWAL ANIMATEKA CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Trwa nabór filmów na słoweński festiwal Animateka. Zgłoszenia można nadsyłać do 5 września

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animateka to słoweński festiwal animacji, który istnieje już od 2004 roku. Oprócz międzynarodowego konkursu filmów animowanych nadesłanych z całego świata prezentowane są tam filmy szkołne poświęcone animacji, długometrażowe filmy animowane, najlepsze światowe produkcje oraz programy tematyczne.  Tradycją festiwalu jest też udział w festiwalu artysty- rezydenta tworzącego oprawę graficzną festiwalu. W tym roku jsą to słoweńskie animatorki Špela Čadež and Zarja Menart.

W festiwalowym programie znajdują się dwa konkursy: Competition Programme i Elephant in Competition oraz przeglądy filmów m.in.: międzynarodowych filmów dla dzieci, przegląd filmów ze wschodniej i środkowowschodniej Europy, panorama filmów studenckich, pokaz pełnometrażowych animacji i wiele innych. Festiwal urozmaicony jest przez bogaty program wydarzeń towarzyszących. Zgłoszenia filmów do festiwalowych konkursów można wysyłać drogą elektroniczną do 5 września.

W tym roku 15. edycja festiwalu odbędzie się w terminie 3-9 grudnia w Ljublanie. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.