• POLISH FILM WEEK W TOKIO

  Od 21 do 27 października mieszkańcy Tokio będą mieli okazję szerzej zapoznać się z polską kinematografią. W Brilla Shorts Theather wyświetlone zostaną 22 krótkometrażowe dokumenty i animacje, w tym filmy dokumentalne Krzysztofa Kieślowskiego.

 • FIRE – KONFERENCJA O CYFROWEJ REKONSTRUKCJI FILMÓW

  Wędrujący festiwal i kolekcja filmów Martin Scorsese prezentuje: arcydzieła polskiego kina, światowe tournée Dekalogu Kieślowskiego 30 lat po prapremierze czy kolejne zmartwychwstania przedwojennych blockbusterów – wiele było w ostatnich latach spektakularnych sukcesów polskiej rekonstrukcji filmowej. W listopadzie 2017 polscy i zagraniczni eksperci będą mieli szansę wymienić się doświadczeniami podczas FiRe – pierwszej międzynarodowej konferencji o cyfrowej rekonstrukcji filmów.

 • POLSKIE FILMY NA FESTIWALU DOK LEIPZIG

  Już 30 października rozpocznie się 60. edycja festiwalu DOK Leipzig. W tym roku w Lipsku zagości silna reprezentacja polskich produkcji: jeden stanie do konkursowej rywalizacji, trzy pojawią się w sekcjach pozakonkursowych, cztery w jubileuszowym programie „Anniversary: Now and Then – Then and Now” a trzynaście zostanie pokazanych w specjalnym programie „A Declaration of Love to Polish Documentary Film".

 • DEADLINE W PAŹDZIERNIKU, CZYLI NA JAKI FESTIWAL ZGŁOSIĆ FILM ANIMOWANY

  Październik jest ostatnim momentem na zgłoszenie filmu m.in. na festiwal w Clermont-Ferrand. Poniżej prezentujemy listę festiwali przyjmujących zgłoszenia filmów krótkometrażowych i animowanych.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH